Politikerne

Her finner du kontaktinformasjon til noen av de aktive politikerene i Tromsø SV. Tromsø SV kan du nå på tromso@sv.no. Besøk og lik oss også på facebook.

Styret

NavnRolleTelefonE-postadresse
Matias Hogne Kjerstadleder41655304
matias.hogne.kjerstad@gmail.com

Marie Hella Lindberg
nestleder 90753048 marhellin@gmail.com
Jørund Jørgensenkasserer95996763 jorund.jorgensen@gmail.com

Anders Lind
sekretær 93097740 anders.t.lind@gmail.com
Abdalla Ali Mohammedmedlem 41856474abdalla.mohammedali7@gmail.com

Maja Lockert
kvinnepolitisk
ansvarlig
99107306 maja.lockert@gmail.com
Lukas Ervik AnfinsenSUs
representant
94140508 lukaservik@hotmail.com
Line Elisabeth Solbakkenmedlem 91879896 line.e.solbakken@gmail.com
Pål Julius Skogholtgruppeleder for
kommunestyregruppa
97077457pal.julius@skogholt.org
Ellen Herlandvaramedlem 91377169 ellenhe@online.no
Frode Haugsvedt
Henriksen
varamedlem 90476513 frodehaugstvedt@gmail.com
Stein Valkoinenvaramedlem 41764613 stein.valkoinen@gmail.com
Johanne Lundevaramedlem 93247729 johanne.lunde.jl@gmail.com

Kommunestyregruppa

NavnRolleTelefonE-postadresse
Ingrid Marie Kiellandmedlem/
oppvekstkomiteen
97188394ingrid.marie.kielland@gmail.com
Gunhild Johansen formannskapsmedlem90043166gunhildj@gmail.com
Pål Julius Skogholtgruppeleder/
leder av Helse-
og omsorgskomiteen
97077457pal.julius@skogholt.org
Benjamin Arvola
Notkevich
medlem/
byutviklingskomiteen
41328402 bnotkevich@hotmail.com
Terje Håkstad1. vara91590410terje.haakstad@gmail.com
Åsne Høgetveit2. vara97104852aasne.hoegetveit@gmail.com

Fylkestinget

NavnRolleTelefonE-post_
Ellen Øseth gruppeleder 97178715oeseth@gmail.com

Fylkespartiet

NavnRolleTelefonE-post
Bjarne Rohde fylkesleder 99307930tromsogfinnmark@sv.no

Stortinget

NavnRolleTelefonE-post
Torgeir Knag Fylkesnes stortingsrepresentant
næringskomiteen/
nestleder i SV
91617294 torgeir-knag.fylkesnes@stortinget.no

Kommunestyrelista 2019

Plass Navn Bosted Fødselsår
1 Pål Julius Austrem Skogholt Mortensnes 1971
2 Gunhild Glosemeyer Johansen Prestvannet 1950
3 Benjamin Arvola Notkevich Sommerlyst 1993
4 Åsne Øksnesdotter Høgetveit Sentrum 1985
5 Abdalla Ali Mohammed Tromsdalen 1968
6 Maja Sandvik Lockert Bjerkaker 1998
7 Leif Petter Edvardsønn Hansen Mortensnes 1977
8 Marie Hella Lindberg Fagereng 1990
9 Matias Hogne Kjerstad Prestvannet 1993
10 Sigrid Bjørnhaug Hammer Kvaløysletta 2001
11 Tonje Braathen Kvaløysletta 1962
12 U. Oden Singarajah Sentrum 1966
13 Johanne Lunde Hamna 1992
14 Anders Torgeir Hjertø Lind Stakkevollan 1986
15 Birgitte Marie Laksforsmo Hamna 1999
16 Martin Sollund Krane Fagereng 1979
17 Jeanine Helen Ringstad Mortensnes 1983
18 Stein Valkoinen Mortensnes 1964
19 Bi Haavind Ersfjordbotn 1953
20 Bjarne Rohde Stakkevollan 1980
21 Ingrid Hovda Lien Kroken 1974
22 Elias Crogh Kvaløysletta 2001
23 Norun Kristine Kjerstad Sommerlyst 2000
24 Frode Haugsvedt Henriksen Sommerlyst 1982
25 Gerd Karin Bjørhovde Sommerlyst 1943
26 Hallvard Tjelmeland Sentrum 1952
27 Heidi Marie Helberg Stakkevollan 1966
28 Stein Sivertsen Mortensnes 1952
29 Julie Wilhelmsen Fagereng 1988
30 Lukas Ervik Anfinsen Tromsdalen 1999
31 Reidun Berntsen Heggen Sentrum 1992
32 Isak Kjerstad Sommerlyst 2000
33 Sølvi Bangsund Mortensnes 1967
34 Jan Cato Pedersen Kvaløysletta 1983
35 Ida Wood Aasland Mortensnes 1986
36 Jon Lund Machlik Sommerlyst 1996
37 Rita-Kristin Hansen Hamna 1973
38 Laila Ingelin Jakobsen Hamna 1991
39 Jørund Jørgensen Bjerkaker 1980
40 Åshild Fause Bjerkaker 1955
41 Leif Magne Tangen Sentrum 1978
42 Elsa Sundsvoll Mortensnes 1955
43 Marek Cuhra Breivika 1965
44 May-Britt Ellingsen Sentrum 1956
45 Paul Oddgeir Jensen Kaldfjord 1955
46 Randi Rønning Balsvik Fagereng 1939
47 Trygve Johan Kristoffersen Sommerlyst 1996
48 Line Elisabeth Solbakken Sommerlyst 1983
49 Torgeir Knag Fylkesnes Sommerlyst 1975
       
  Kvinner 25  
  Menn 24  
  Gjennomsnittsalder 421977
  Forhåndskummulert 6  

Kandidatene til kommunevalget i 2015 finner du her.